UMT1H100MDD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UMT1H100MDD
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 45 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF