UMT1V4R7MDD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UMT1V4R7MDD
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 15 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 22.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF