UMV0J470MFD1TP
Nichicon
Produkt-Nr.:
UMV0J470MFD1TP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 36 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UMV
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF