UPA0J122MPD6TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPA0J122MPD6TD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPA
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 1200 µF