UPA0J681MPD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPA0J681MPD1TD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL
Auf Lager : 3336
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 472.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPA
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 90 mOhms