UPH2W181MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPH2W181MHD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 180UF 20% 450V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.890" (48.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.09 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.635 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 180 µF