UPJ1J122MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPJ1J122MHD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
Auf Lager : 149
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.21 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UPJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.51 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 34 mOhms