UPM1J820MPD1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPM1J820MPD1TA
Beschreibung:
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 385 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 150 mOhms