UPM1V181MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPM1V181MPD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 693
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 520 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UPM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 730 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 180 µF
Package Bulk
Impedance 100 mOhms