UPM1V681MHD6
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPM1V681MHD6
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 71
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.28 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.54 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 42 mOhms