UPM2E3R3MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPM2E3R3MPD
Beschreibung:
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 52 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 83.2 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF