UPS2C3R3MPD1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPS2C3R3MPD1TA
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 36 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPS
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF