UPS2W2R2MPD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPS2W2R2MPD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL
Auf Lager : 13
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 29 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 46.4 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF