UPTW6101MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPTW6101MHD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 420V RADIAL
Auf Lager : 65
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 610 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 976 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF