UPV1E560MGD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPV1E560MGD1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 56UF 20% 25V RADIAL
Auf Lager : 1947
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 56 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 750 mOhms