UPV1H390MGD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPV1H390MGD
Beschreibung:
CAP ALUM 39UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 39 µF
Package Bulk
Impedance 500 mOhms