UPV1HR47MFD1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPV1HR47MFD1TA
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 22 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.47 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 32 Ohms