UPW0J123MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPW0J123MHD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL
Auf Lager : 517
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.09 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UPW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.635 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 12000 µF
Package Bulk
Impedance 16 mOhms