UPW0J151MDD6
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPW0J151MDD6
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 152.75 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 235 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF
Package Bulk
Impedance 500 mOhms