UPW1A152MPD6TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPW1A152MPD6TD
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
Auf Lager : 201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.224 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.44 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 45 mOhms