UPW1A220MDH6
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPW1A220MDH6
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 19.5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 65 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 2 Ohms