UPW1H2R2MDH
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPW1H2R2MDH
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 16.5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UPW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 55 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF
Package Bulk
Impedance 3 Ohms