UPW2A6R8MDD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPW2A6R8MDD
Beschreibung:
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL
Auf Lager : 5702
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 28.5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 95 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6.8 µF
Package Bulk
Impedance 3.5 Ohms