UPZ2E151MNY9
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPZ2E151MNY9
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 920 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPZ
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF