URZ1A472MHD
Nichicon
Produkt-Nr.:
URZ1A472MHD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.12 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series URZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.288 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4700 µF