URZ2A0R1MDD1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
URZ2A0R1MDD1TA
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series URZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.4 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.1 µF