USP1H100MDD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
USP1H100MDD1TD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 44 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series USP
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF