UST1V220MDD1TP
Nichicon
Produkt-Nr.:
UST1V220MDD1TP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 57 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UST
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 85.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF