UT228M6V3HPNTA
Aillen
Produkt-Nr.:
UT228M6V3HPNTA
Hersteller:
Aillen
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 680 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series UT
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Aillen
Capacitance 2200 µF