UTS1A330MDD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UTS1A330MDD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UTS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 60 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF