UUD1A331MNL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UUD1A331MNL1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Auf Lager : 90
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 225 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series UUD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 450 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 170 mOhms