UUG1A103MNQ6MS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UUG1A103MNQ6MS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 10V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.2 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.53 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 µF