UUJ2E100MNQ1ZD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UUJ2E100MNQ1ZD
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 250V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUJ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 168 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF