UUN1E331MNQ1MS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UUN1E331MNQ1MS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 370 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUN
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 555 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF