UUR1A221MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UUR1A221MCL1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Auf Lager : 6558
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 175 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUR
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 227.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF