UUR1E101MCL6GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UUR1E101MCL6GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 143 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUR
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 185.9 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF