UUR1E471MNL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UUR1E471MNL1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
Auf Lager : 10000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 393 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUR
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 510.9 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF