UVR2E4R7MPD1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UVR2E4R7MPD1TA
Beschreibung:
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL
Auf Lager : 2309
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 55 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 88 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF