UVY1A331MED1TA
Nichicon
Produkt-Nr.:
UVY1A331MED1TA
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 210 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UVY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 315 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF