UVY2A331MHD1TO
Nichicon
Produkt-Nr.:
UVY2A331MHD1TO
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Auf Lager : 469
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 540 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 810 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF