UVY2AR47MDD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UVY2AR47MDD1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Auf Lager : 4220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 7.1 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 14.2 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.47 µF