UVZ2A2R2MDD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UVZ2A2R2MDD1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL
Auf Lager : 3896
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 21 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 42 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF