UWP40-0.5RJ8
Riedon
Produkt-Nr.:
UWP40-0.5RJ8
Hersteller:
Riedon
Beschreibung:
CHAS MNT 0.5 OHM 40W BRKT
Auf Lager : 64
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 3.543" L x 0.709" W (90.00mm x 18.00mm)
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 500 mOhms
Series UWP
Power (Watts) 40W
Package / Case Radial, Rectangular Case
Coating, Housing Type Ceramic
Mfr Riedon
Features Flame Proof, Safety
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)