UWT0J151MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
UWT0J151MCL1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V SMD
Auf Lager : 547
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 86 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UWT
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 129 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF