V110A15H400BS2
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V110A15H400BS2
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 400W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 154V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 26.67A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 66V
Series Maxi (400W)
Power (Watts) 400 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 87.4%