V110A48E400BG2
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V110A48E400BG2
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 48V 400W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 154V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 8.33A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 66V
Series Maxi (400W)
Power (Watts) 400 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 89.9%