V120ZU1P
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
V120ZU1P
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 120V 1.2KA DISC 7MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 108 V
Capacitance @ Frequency 515 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Varistor Voltage (Max) 132 V
Series ZU
Energy 6J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 75 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 102 V