V140LT10CPX2855
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
V140LT10CPX2855
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 220V 6.5KA DISC 14MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 198 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Varistor Voltage (Max) 242 V
Series C-III
Energy 90J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 140 V