V15T16-CC200
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
V15T16-CC200
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 16A 250V
Auf Lager : 154
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Position 0.579" (14.7mm)
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Release Force 50gf
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Round (Pin Plunger)
Current Rating (Amps) 16A (AC)
Circuit SPST-NC
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 5,000,000 Cycles
Product Status Active
Series V15
Switch Function On-Mom
Operating Force 200gf
Overtravel 0.030" (0.76mm)
Voltage Rating - AC 250 V
Electrical Life 50,000 Cycles
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Pretravel 0.063" (1.6mm)
Features -
Package Tray
Base Product Number V15T16
Differential Travel 0.016" (0.4mm)