V180ZT1P
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
V180ZT1P
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 180V 1.2KA DISC 7MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 162 V
Capacitance @ Frequency 320 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 180 V
Varistor Voltage (Max) 198 V
Series ZT
Energy 10J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 115 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 153 V